E-mail: info@morastour.cz

KORFU

Ostrov Korfu či řecky Kerkyra leží na západ od řeckého pobřeží nedaleko italského „podpatku" a řadí se mezi nejzelenější a nejatraktivnější řecké ostrovy. Z Jónských ostrovů leží věčně zelený ostrov nejseverněji a je druhý největší. Díky své poloze má příznivé klima a bohatou vegetaci. Často je nazýván „smaragdem Středomoří".

Krásu ostrova obdivoval již Odysseus, když na Korfu ztroskotal při svém návratu na rodnou Ithaku. Odpočinek při bojích s Caesarem tu hledala proslulá egyptská královna Kleopatra spolu s Markem Antoniem. Okouzlí Vás průzračně čitým mořem, množstvím romantických písčitých a oblázkových pláží i divokými skalními útesy. Korfu neodolala ani nešťastná rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná Sissi, která si zde nechala vystavět půvabný zámeček Achillion. Právě sem utíkala před striktní etiketou a upjatou atmosférou vídeňského dvora. I Vy můžete jít v jejích stopách a nechat se okouzlit neopakovatelnými scenériemi Korfu, perly Řecka a prožít klidnou a příjemnou dovolenou.

ODLETY: BRNO, PRAHA, OSTRAVA  / 8, 11 nebo 12 dnů

Letovisko PERAMA

Poklidné letovisko se nachází na jihovýchodě ostrova Korfu,10 km od centra hlavního města Korfu a nedaleko oblíbeného letoviska Benitses. Perama je vhodným místem pro strávení klidné dovolené, přesto zde naleznete několik  obchůdků, taveren či barů. Na pláži můžete využít vodní sporty, především doporučujeme potápění a šnorchlování. Díky  křišťálově čisté vodě, zde můžete pozorovat bohatý podmořský život, který zde již obdivoval známý biolog Gerald  Durrell.

Letovisko AGIOS GEORGIOS

Letovisko AGIOS STEFANOS

Letovisko ARILLAS

Letovisko MORAITIKA

se nachází na východním pobřeží ostrova Korfu, cca 20 km od hlavního města Kerkyra.  Řekou Messonghi je odděleno od stejnojmenného klidnějšího letoviska. Moraitika nabízí bohatý noční život,  a to převážně na hlavní ulici kde se nachází spousta taveren, restaurací, barů či diskoték s programem do  ranních hodin. Pobřeží lemuje dlouhá písčitá pláž místy s oblázky. Na pláži můžete využít nabídku vodních  sportů (potápění, windsurfing, vodní lyže atd.), půjčovnu lehátek a slunečníků nebo navštívit některou s  přilehlých taveren. Přístup do moře je pozvolný, tedy vhodný pro rodiny s dětmi, ale i zdatní plavci si zde  přijdou na sv

Letovisko ACHARAVI

leží v severním cípu ostrova Korfu. Spolu s letovisky Sidari a Roda vytváří pomyslnou trojici oblíbených turistických oblastí, které ročně navštíví desetitisíce turistů z celého světa. Nachází se zde cca 7 kilometrů dlouhá  písčitá pláž s občasnými oblázky a pozvolným vstupem do moře, která je považována za jednu z nejlepších pláží na  ostrově. Na pláži je bohatá nabídka vodních sportů nebo můžete také navštívit nedaleký aquapark. Achavari je mimo  jiné oblíbené místo milovníků potápění a podmořského světa. V letovisku se nachází několik škol potápění. Centrum  letoviska i pláže nabízejí širokou škálu barů a klubů, kde se můžete bavit do pozdních ranních hodin.

Letovisko SIDARI

leží na severu ostrova v malebné mořské zátoce, která je obklopena pískovcovými skalami vytvářejícími romantickou kulisu. Sidari je rušné středisko s řadou barů, restaurací, taveren,  kaváren, hudebních klubů otevřených do ranních hodin. Středisko nabízí velké množství vodních  aktivit (potápění, vodní lyžování, pronájem člunů, atd.) Pláže jsou písčité a vstup do moře je  pozvolný, pláž je proto vhodná i pro rodiny s dětmi. Zamilované páry bude zajímat legenda o  místním Canal d ́Amour (Kanálu lásky), který vznikl erozí pískovcových skalních útvarů. Říká se,  že žena, která tudy proplave, získá srdce milovaného muže, a že pár, který tudy proplave, bude do  roka „chovat".

Letovisko AGIOS IOANNIS PERISTERON

se nachází na východním pobřeží ostrova mezi živými letovisky Moratika a Benitses. Patří ke klidnějším letoviskům, kde si můžete užívat  odpočinku a relaxace. Písčito-oblázková pláž má ocenění EU „Modré vlajky" za čistotu  pláže. Na místní pláži je bohatá nabídka vodních sportů a také možnost půjčení  slunečníků a lehátek. Vřele doporučujeme nenechat si ujít úžasný východ slunce.

Letovisko BARBATI

Turistické středisko Barbati na ostrově Korfu se nachází asi 17 kilometrů na sever od hlavního města. Je obklopené zelení, nabízí křišťálově čisté moře s oblázkovou pláží a nádherné přírodní scenérie. Na pláži letoviska Barbati lze provozovat různé vodní sporty. V letovisku najdete také řadu taveren a kaváren, nabízejících místní speciality, s krásným výhledem na moře. Spojení s hlavním městem Kerkyra zajišťuje místní autobusová linka.

Letovisko BENITSES

Letovisko Kanoni se nachází pouhé 4 km od hlavního města Korfu. Na Kanoni najdete zámeček a je známé svými archeologickými lokalitami. Tato oblast je silně svázána s historií a mytologií Řecka. Pláže zde jsou oblázkové, vzdálenější od ruchu turistických míst, naleznete zde tedy klid a pohodu. Nechybí zde ani restaurace a bary s výborným jídlem a pitím.

Letovisko GOUVIA

Letovisko Gouvia se nachází na východě ostrova Korfu asi 8 km od hlavního města Kerkyra. Gouvia je živé přímořské letovisko. Záliv Gouvia Bay je lemován oblázkovými plážemi. V okolí můžete navštívit i další oblázkové a písčité pláže. Najdete zde spoustu obchůdků, taveren a barů. Romantická krajina je vhodná k procházkám a poblíž se nachází také místní přístav.

Letovisko IPSOS

Letovisko Ipsos se nachází na východním pobřeží Korfu. Na ostrově je jedním z nejnavštěvovanějších míst. Je známé svými diskotékami a bary, které nabízí osvěžující exotické drinky, výborné víno a různé druhy piva, řecké a jiné národní speciality. Pláže zde jsou písčité, místy oblázkové s nádherným křišťálovým mořem. Také zelená kopcovitá krajina se spoustou olivovníku láká ke strávení příjemné dovolené.

Letovisko KANONI

Letovisko Kanoni se nachází pouhé 4 km od hlavního města Korfu. Na Kanoni najdete zámeček a je známé svými archeologickými lokalitami. Tato oblast je silně svázána s historií a mytologií Řecka. Pláže zde jsou oblázkové, vzdálenější od ruchu turistických míst, naleznete zde tedy klid a pohodu. Nechybí zde ani restaurace a bary s výborným jídlem a pitím.

Letovisko PALEOKASTRITSA

Menší letovisko na západním pobřeží ostrova, 23 km od hlavního města Kerkyra. Centrum města a hlavní promenádu obklopuje několik hotelů a velké množství apartmánů. Za výborným jídlem můžete zavítat na pobřežní promenádu do některé z místních taveren nabízejících chutná řecká i mezinárodní jídla. Najdete zde dva obchody se smíšeným zbožím a menší přístav, odkud odplouvají výletní lodě. Tři malé zátoky nabízí moře se smaragdovou vodou a písčitými plážemi.

Letovisko RODA

Klidnější turistické letovisko na severním pobřeží Korfu se stalo velmi vyhledávaným místem pro trávení dovolené. Místní pláže jsou písečné, zdobené vzrostlými palmami. Podél pobřeží se dá dojít až do malého přístavu s výletními lodičkami nebo až do tří kilometrů vzdáleného letoviska Acharavi. Hlavní ulice letoviska je lemována stánky s občerstvením, tavernami, bary, obchody. Je zde i lékárna, ordinace lékaře, bankomat a půjčovny automobilů, motocyklů a kol. Mezinárodní letiště je vzdálené cca 35 kilometrů a cca 36 kilometrů leží hlavní město Kerkyra.