E-mail: info@morastour.cz

KOS

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, zelený a slunečný ostrov KOS ležící v blízkosti tureckého pobřeží, nabízí rozmanité možnosti jak užít svoji dovolenou pro celou rodinu. Ostrov je nejznámější jako rodiště Hippokrata, otce medicíny.Stejně jako Rhodos, má i Kos příjemné klima a nádhernou přírodu. Střídání kultur a>národů zde zanechalo nesmazatelné stopy, historické památky od antických až po středověkou pevnost a mešitu. Hlavními památkami ostrova jsou: hrad nad přístavem, římské Odeion, místo, kde vyučoval Hippokrates a nedaleko města /jen 4 km/ Asklepiova svatyně. Kos je také rodištěm významného malíře 4. St. př. n. l. Apella. Léčivé prameny se nachází v moderních zařízeních na jih od hlavního města ostrova, na úpatí hor. Přírodní krásy, koupání na pěkných plážích, možnost výletů do kopců na ostrově, Snadná dosažitelnost okolních řeckých ostrovů, výlety do nedalekého tureckého Bodrumu to vše vám umožní prožít svoji dovolenou pestře a dle svých představ.

Hlavní město Kos patří k nejkrásnějším řeckým městům s malebným přístavem pod středověkou pevností a se starým městem se spletitými uličkami, četnými antickými vykopávkami, mešitou,Hippoktarovým stromem, ale i četnými obchody, tavernami a bary. Nádherné jsou večerní procházky starým městem s posezením a výhledy na přístav nebo antické vykopávky.

Místo odletu: BRNO / 8/11/12 dni

Letovisko KARDAMENA

se nachází na jižním pobřeží ostrova asi 30 km od města Kos. Kdysi malá rybářská a rolnická vesnice se rozrostla v moderní turistické centrum s velkým množstvím taveren, restaurací, barů, obchodů i obchůdků. Po hlavním městě se tak Kardamena stala druhým největším střediskem. Moře je zde klidnější než na severním pobřeží a přes 9 km dlouhá písečná pláž láká k procházkám i k využití nabídky vodních sportů a radovánek. A pokud se poněkud vzdálíte od hlavních pláží, najdete zde mnoho malých oblázkových a písečných zálivů s krásnými místy, kde nebudete naprosto nikým rušeni od dokonalé relaxace.

Dominantou letoviska Kardamena je přístav, ze kterého se můžete dostat na nedaleký ostrov sopečného původu Nissyros . Loď vyplouvá minimálně jedenkrát denně někdy i dvakrát. Z Kardameny se také snadno dostanete pravidelnými autobusovými linkami do hlavního města Kosu.

Jihozápadně od Kardameny odkryli archeologové pozůstatky antického sídla Halássarna, které mělo kdysi více obyvatel než dnešní turistické centrum. Světlo světa opět spatřily zbytky Apollonova chrámu, základny helénského divadla a mnohých svatyní. Krásná procházka z Kardameny vás zavede nahoru k pevnosti Johanitů u vsi Andimáchia. Každoročně se 8. září slaví v Kardameně svátek Bohorodičky a začátkem září tu pořádají vinobraní.

Letovisko KEFALOS

Vyhledávané letovisko ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova Kos nabízí turistům vše potřebné k prožití pohodové dovolené u klidné písečné pláže s nabídkou vodních sportů. V kouzelné staré vesnici naleznete tradiční řecké taverny s místními specialitami, obchody, bary a diskotéky. Podél vesnice se otevírá široký oblouk zálivu. Na moři se tyčí malebný ostrůvek Kastri s bazilikou sv. Stefana, která dokresluje kouzelnou scenérii letoviska Kefalos. Za návštěvu stojí antické vykopávky, které se nacházejí na pobřeží nedaleko pláže Kefalos

KOS TOWN

Ve stejnojmenném hlavním městě ostrova Kos, kde se narodil otec moderní medicíny Hippokrates, najdeme velké množství antických památek, které byly odkryty až roku 1933, kdy bylo město zasaženo silným zemětřesením. Město Kos nacházející se na severovýchodním pobřeží ostrova má cca 12 000 stálých obyvatel a je historickým i kulturním centrem celého ostrova.


Letovisko LAMBI

je klidným předměstím hlavního města Kos, nabízí dlouhou písčitou pláž. U pláže najdeme velké množství plážových barů a klubů, které nabízejí občerstvení a osvěžující nápoje. Přestože je Lambi s hlavním městem velmi úzce spojeno, stále si zachovává svou jedinečnou atmosféru. Do hlavního města se z letoviska Lambi dostaneme kromě autobusu i procházkou po 3 km dlouhé třídě lemované hotelovými komplexy, tavernami, bary, restauracemi a obchůdky, která vede až do přístavu Mandraki.


Letovisko MARMARI

ve kterém se nachází překrásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře je situováno na západě ostrova Kos. Dlouhá pláž s bílým pískem nabízí možnosti sportovního vyžití včetně surfování. Letoviskem vede hlavní promenáda, okolo které je několik barů, obchodů a taveren s místními specialitami.

Letovisko MASTICHARI

Asi 20 km od hlavního města se nachází klidné letovisko Mastichari. Historický význam původní rybářské vesničky připomínají zbytky křesťanské baziliky s mozaikami. Kromě romantických procházek po přístavním městečku, kde najdeme spoustu typických taveren a restaurací láká Mastichari svou krásnou písčitou pláží, kde se dá provozovat velké množství vodních sportů či jen odpočívat pod paprsky řeckého slunce

Letovisko PSALIDI

Klidné letovisko Psalidi, leží přibližně 4 km od hlavního města ostrova Kos. Okolo příjemné oblázkovo-písčité se nachází spousta taveren a restaurací lákajících jak na klasickou řeckou tak i na mezinárodní kuchyni. V Psalidi najdeme i obchůdky se suvenýry a základními potřebami, zbytek se dá sehnat v hlavním městě. Kolem pobřeží vede cyklistická stezka, kterou využívají i běžci a milovníci kolečkových bruslí

Letovisko TIGAKI

Průzračně čistá voda, „nekonečná" překrásná písčitá pláž, spousta tradičních taveren, restaurací a obchůdků, ale i bohatý noční život, to je Tigaki. Rušné letovisko se nachází na severu ostrova a se svojí 10 km dlouhou písčitou pláží je velice oblíbeným místem. 12 km od Tigaki se nachází hlavní město, kam se kromě jiného můžete dostat autobusem.