E-mail: info@morastour.cz

KRÉTA

FAKULTATIVNÍ VÝLETY:

KNOSSOS

Kdo by neznal nejznámější stavbu minojské kultury a vůbec největší palác svého druhu, místo, které je považováno za kolébku civilizace. Samotný výlet začíná cestou k hlavnímu městu Kréty - Heraklionu, odtud to je jen 7 km na palác Knossos, kde absolvujete prohlídku  s průvodcem. Poté je odjezd směr Heraklion, kde navštívíte archeologické muzeum a seznámíte se s kulturou staré Kréty, rovněž s odborným výkladem.

Ve zbývajícím čase si můžete prohlédnout hlavní město.

Orientační cena: 49,5 €

SOUTĚSKA SAMARIA

Celodenní výlet do nejdelší soutěsky v Evropě, pro milovníky turistiky je tenhle výlet jako stvořený.  Pojedete přes vysoké hory pohoří Lefka Ori až do vesničky Omalos, zde začíná asi 5 - 6 hod. pěší túra soutěskou, která je dlouhá 18 km, hluboká až 300 m a v nejužším místě široká jen 2-3 m. Naleznete zde různé druhy endemických rostlin, které nikde jinde ve světě nenajdete, ale také divoké krétské kozy KRI KRI. Své putování ukončíte v AGIA ROUMELI na pobřeží Lybijského moře, odtud následuje plavba lodí do SOUGIE a cesta autobusem zpět do letovisek.

Orientační cena: 40,5 €

ELAFONISSI

Díky svému růžovému písku se tohle místo stalo jedinečným přírodním úkazem. Tento výlet Vám přiblíží krásy jihozápadní Kréty a jako vaše první zastávka budou krápníkové jeskyně v Agia Sofia, odkud je také nádherný výhled na soutěsku Topolia. Poté ženský klášter Chrisoskalitisa a nakonec svůj čas strávíte koupáním na překrásné pláži Elafonissi.

Orientační cena: 40 €

GRAMVOUSA

Oblíbený lodní výlet do jedné z nejkrásnějších lagun Kréty - laguny Balos. Cely výlet je věnován koupáni, slunění a potápění  na překrásných plážích s bílo - růžovým pískem. Vaše první zastávka bude pod jednou z největších benátských pevnosti Gramvousa, odkud je okouzlující výhled na celou lagunu. No a poté odjezd lodí do zátoky Balos. Na palubě lodi máte možnost přikoupení oběda.

Orientační cena: 52 €

AQUA PARK LIMNOUPOLIS

Výlet vhodný pro děti, ale i pro dospělé, vodní centrum nacházející se 5 km jižně od Chanie, s velkým množstvím různých atrakcí od „LAZY RIVER ( lína řeka) „ až po oblíbeny tobogán KAMIKADZE.

Orientační cena: 30 € ( včetně vstupu )

SANTORINI

Celodenní lodní výlet na jeden z nejhezčích ostrovů Řecka, sopečného původu.

Orientační cena: 116 €

Uvedené a další fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na místě u delegáta, který Vám poskytne kompletní nabídku včetně podrobnějšího programu. Uvedené ceny jsou pouze orientační, vzhledem k tomu, že katalog se tiskne v dostatečném předstihu může se cena na místě o několik eur lišit. Děti do 12 let mají obvykle slevu 50%, ceny nezahrnují vstupy do archeologických lokalit.