E-mail: info@morastour.cz

RHODOS

FAKULTATIVNÍ VÝLETY:

OKRUH PO OSTROVĚ

Celodenní prohlídka ostrova, navštívíte starobylý Lindos s Akropolí tyčící se na strmé skále ve výšce 116 m nad mořem , Údolí motýlů, pohorskou vesničku Sianna, která je známá výrobou kvalitního medu a nápoje zvaného Suma ( vysoce koncentrovaná lihovina  dle prastarého receptu ), který tu můžete ochutnat nebo také pozůstatky antického města Kamiros.

Zastávka na oběd je v pěkné vesničce Embonas, kde se vyrábí nejlepší rhodské víno.

Orientační cena : 38 €, cena nezahrnuje vstupy.

MĚSTO RHODOS

Půldenní výlet do hlavního města ostrova, které bylo založeno v r. 408 př. n. l. a  bylo kdysi jedním z nejvýstavnějších měst tehdejší doby. Během tohoto výletu poznáte jak moderní tak historickou tvář města, navštívíte Velmistrův palác kde je muzeum, odtud vedoucí ulici Rytířů, která si zachovala původní podobu z 15. století a také archeologický areál na vrchu sv. Štěpána kde se ve starověku tyčila rhodská Akropole.V uličkách Starého města můžete také posedět v některé z útulných kaváren nebo nakoupit v místních obchůdcích s nejrůznějším sortimentem.

Orientační cena: 20 €, cena nezahrnuje vstupy.

OSTROV SYMI

Celodenní lodní výlet na ostrov vzdálený asi dvě hodiny plavby z přístavu Mandraki v hlavním městě. Před 2. světovou válkou měl tento ostrov lovců mořských hub a lodních kapitánů  30 000 obyvatel a byl nejbohatější ze souostroví Dodekanes. Dnes je největším lákadlem pro turisty malebný přístav, krásná architektura místních domů a pověstný klášter Panormitis, který také navštívíte.

Orientační cena: 30 €

TURECKO

Celodenní výlet s návštěvou typické turecké vesnice a slavného tureckého bazaru ve Městě Marmaris.

Orientační cena: 55 €

Uvedené a další fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na místě u delegáta, který Vám poskytne kompletní nabídku včetně podrobnějšího programu. Uvedené ceny jsou pouze orientační, vzhledem k tomu, že katalog se tiskne v dostatečném předstihu může se cena na místě o několik eur lišit. Děti do 12 let mají obvykle slevu 50%, ceny výletů nezahrnují vstupy do archeologických lokalit.