E-mail: info@morastour.cz

ZAKYNTHOS

FAKULTATIVNÍ VÝLETY:

ISLAND TOUR

S delegátem CK spatříte nejkrásnější zákoutí Zakynthosu v horách i na pobřeží. Při tomto výletu se zastavíte ve vesničce Macherado, kde návštívíte kostel Agia Mavra, zasvěcený Egypťanovi sv. Mavrovi a Timoteovi, který byl umučen ve 3. století. Tato vesnička je proslavená i keramickými dílnami. V malé horské vesničce Exo Hora uvidíte nejstarší olivovník na ostrově. V přístavu Porto Vromi můžete podniknout třicetiminutovou plavbu k jeskyním (6 €). V Anafonitrii si prohlédnete klášter. Navštívíte také největší a nejstarší vinotéku na ostrově v Callinico. Zde můžete ochutnat 12 různých druhů vína. Poslední zastávka na Vaší cestě bude kopec Bochali, odkud je nádherný výhled na hlavní město.

Orientační cena: dospělí 22 Euro, děti 11 Euro

VOYAGE

Z přístavu Zakynthos plujete zhlédnout severovýchodní pobřeží ostrova - krásné pláže Tsilivi, Alikanas a Alykes, Modré jeskyně. V této oblasti se také nachází nejhlubší bod v Jónském moři u Skinari - cca 4 500 m. Pokračujete ke krásné pláži Navagio s vrakem lodi, kde se zastavíte na koupání v nádherné modré vodě (pouze za příznivého počasí). Strávíte krásný den na lodi spojený s koupáním v křišťálově čistém Jónském moři.

Orientační cena: dospělí 20 Euro, děti 10 Euro

KEFALONIE

Celodenní výlet lodí a autobusem na vedlejší Jónský ostrov s četnými přírodními krásami a historickými památkami. Navštívíte stalagmitové a stalaktitové jeskyně Drogarati, které leží nedaleko města Sami. Vědci odhadují, že jeskyně jsou staré 1,5 mil. let, objeveny byly ovšem teprve před sto lety. Pokračujete k podzemní jeskyni a jezeru Melissani. Jeskyni starou 20 tisíc let si lze prohlédnout z loďky. Poté se zastavíte na oběd v městečku Agia Efímia, ze kterého je vidět ostrov Ithaka. Voda je zde křišťálově čistá a ideální na koupání. Po obědě pojedete k vyhlídce na nejkrásnější pláž Řecka - Myrthos, která je právem nazývána „rájem na zemi". Nakonec bude krátká zastávka v hlavním městě Argostoli.

Orientační cena: dospělí 47 Euro, děti 32 Euro

OLYMPIE

Celodenní výlet lodí a autokarem do jedné z nejcennějších světových památek. Navštívíte místo konání starověkých olympijských her, prohlédnete si muzeum a celý areál. Uvidíte např.: chrám Boha Dia, kde byla nalezena obrovská zlatá socha (jeden ze sedmi divů světa), chrám Bohyně Hery (zde byla nalezena socha Hermese) a originální místo Olympijských her a Olympijského stadionu. V místním muzeu možno zhlédnout mistrovská díla Olympie (např. sochu Hermese, hlavu bohyně Hery a mnoho jiných památek). Po prohlídce budete mít možnost individuální prohlídky míst, které Vás nejvíce zajímají.

Orientační cena: dospělí 47 Euro, děti 32 Euro

WATER PARK

Celodenní výlet pro rodiny s dětmi i všechny milovníky vodních radovánek do nového aquaparku Water Village neboli Vodní vesnice. Vodní park je vystavěn na ploše 30 000 m2 a nachází se nedaleko vesničky Sarakinado u hlavního města Zakynthos. Areál parku nabízí skluzavky, tobogány, 300 m dlouhou Lazy River (línou řeku), bazény se skluzavkami pro děti i velkou zahradu se slunečníky a lehátky. Nechybí bary a snack-bary, kde se můžete občerstvit během celého dne. Klientům, kteří nemají zájem o zajištění dopravy z/do hotelu zajistí náš delegát pouze vstupenky (16 €/dosp. osoba, 8 €/dítě).

Orientační cena: dospělí  22 Euro, děti 8 Euro

KERI KAIKI

Orientační cena: dospělí 28 Euro, děti 14 Euro

CULTURE ZANTE

Při tomto výletu navštívíte hlavní město ostrova - město Zakynthos. Od cca 20 hod. do 22 hod. budete mít ve městě čas na nákupy či procházku. Můžete navštívit velký kostel sv. Dionysa, nakoupit tradiční výrobky a kochat se večerní městskou atmosférou hlavního města Zakynthos. Výklad s průvodcem je zajištěn pouze při cestě do města.

Orientační cena: dospělí 10 Euro, děti 5 Euro

GREEK NIGHT

Uvedené a další fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na místě u delegáta, který Vám poskytne kompletní nabídku včetně podrobnějšího programu. Uvedené ceny jsou pouze orientační, vzhledem k tomu, že katalog se tiskne v dostatečném předstihu může se cena na místě o několik eur lišit.

Orientační cena: dospělí 30 Euro, děti 15 Euro

Uvedené a další fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na místě u delegáta, který Vám poskytne kompletní nabídku včetně podrobnějšího programu. Uvedené ceny jsou pouze orientační, vzhledem k tomu, že katalog se tiskne v dostatečném předstihu může se cena na místě o několik eur lišit.